Повномасштабна війна РФ проти України вносить свої корективи у вартість зернової культури на світовому ринку
Нещодавно Україна за допомогою морських безпілотників вивела з ладу російські військовий корабель та нафтовий танкер. Це призвело до продовження росту цін на пшеницю та поставило під загрозу головний експортний маршрут російських товарів через Чорне море.
Про це повідомляють в Bloomberg.
Росія є одним з найбільших відправників вантажів пшениці на світовий ринок. В цьому році країна-агресор планує здійснити рекордний урожай зернової культури та продати її іншим країнам.
Проте, як зазначив головний виконавчий директор брокера та консультанта IKON Commodities Оле Хоуе, будь-яка загроза російському експорту є набагато серйознішою, ніж українському експортному коридору. При цьому він акцентував, що ризик для РФ у Чорному морі зростає з кожним днем.
Як змінилися ціни на пшеницю
Ціни на пшеницю на світових ринках швидко реагують на нестабільність. Тому у понеділок, 7 серпня, в Чикаго ф’ючерси на зерно виросли на 3,4%, до 6,545 долара за бушель.
В цьому році ф’ючерси на пшеницю зазнають зниження майже на 20% через перспективи надзвичайно високих врожаїв від основних експортерів та значний обсяг світових запасів.
Що стало причиною атаки на російські кораблі
Українська влада прийняла рішення атакувати ворожі кораблі після того, як Росія заявила про вихід з зернової угоди, яка була укладена за посередництвом ООН. Це призвело до різкого скорочення українського експорту сільськогосподарських культур, при цьому російський не постраждав.
Для Росії чорноморський маршрут має велике значення, оскільки через нього проходить від 15% до 20% щоденного нафтового експорту на світові ринки. Крім того, цей напрямок є ключовим транзитним коридором для казахстанської нафти.
Як змінилися ціни на пшеницю в Україні
Україна відіграє провідну роль у глобальному виробництві та експорті зернових культур, навіть під час війни з Росією. Проте через масові обстріли останнім часом вартість пшениці досить нестабільна.
Наприклад, 26 липня середня ціна за тонну становила 4 962 грн, але вона зросла. З 29 по 31 липня ціни стабілізувалися на рівні 4 969 грн/т.
1 серпня ціна знову піднялась до понад п’яти тисяч — 5 052 грн за тонну. На 2 серпня середні ціни на пшеницю в Україні складали 4 944 грн за тонну з урахуванням ПДВ.