США назвали росію “серйозною загрозою”

Останні дії росії, зокрема її повномасштабне вторгнення в Україну, вказують на те, що країна становить “серйозну загрозу”, вважають в міністерстві оборони США.

“Незважаючи на незалежність своїх сусідів, уряд росії прагне застосувати силу для зміни кордонів та відновлення імперіалістичного режиму”, – йдеться у новій стратегії національної оборони США, опублікованій на сайті Пентагону в четвер, 27 жовтня.

“На відміну від Китаю, росія не може систематично кидати виклик Сполученим Штатам у довгостроковій перспективі. Але російська агресія – це пряма та серйозна загроза нашим інтересам та цінностям”, – заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Серед ризиків з боку росії у документі перелічені ядерна загроза як самим США, так і їхнім союзникам та партнерам, загроза крилатих ракет великої дальності, кібер- та інформаційні загрози, загроза хімічної та біологічної зброї.

Також в документі наголошується, що Китай – “єдиний конкурент, який має як намір, так і змогу систематично кидати виклик Сполученим Штатам на всіх напрямках, у військовому, економічному, технологічному, дипломатичному плані”.

КНР названо “найсерйознішим викликом національній безпеці США” та “стратегічним конкурентом”. Окремо зазначається “дедалі більш провокаційна риторика КНР та дії з примусу щодо Тайваню”, які названі “дестабілізуючими” та “загрозливими для миру й стабільності в Тайванській протоці”.

Крім того, США непокоїть модернізація та розширення Китаєм свого ядерного потенціалу. “КНР прагне підірвати союзи та партнерства США в галузі безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні та використовувати свої дедалі більші можливості, у тому числі економічний вплив та зростаючу міць армії для примусу щодо сусідів та загроз їхнім інтересам”, – зазначається у документі.

А Пентагоні вважають, що до 2030-х років США “вперше у своїй історії зіткнуться з двома великими ядерними державами, які виступатимуть як стратегічні суперники і потенційні супротивники”, що “породить нові навантаження на стабільність і нові виклики для стримування, гарантій, контролю над озброєннями та зниження ризиків”.