У ВР заперечили вплив Татарова на правоохоронців

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що Вищий антикорупційний суд у багатьох випадках виносить виправдувальні вироки в провадженнях, які вели антикорупційні органи. Але статистика свідчить про інше, пише глава “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін у Telegram.

Роботу антикорупційних структур спікер ВР прокоментував у інтерв’ю “Українській правді” у відповідь на запитання щодо проблеми зв’язків керівництва більшості інших правоохоронних органів із заступником керівника офісу президента Олегом Татаровим та відповідної загрози демократії. Щоправда, про “кураторство” ОП Стефанчук не став говорити, ухилившись від таких згадок.

“Дивіться, відповідь одна – професійна якісна і незалежна судова система. Тільки вона буде запобіжником від будь-яких переслідувань надуманих. І коли сьогодні Вищий антикорупційний суд допоки не виніс жодного такого великого рішення, а у багатьох випадках є виправдувальні вироки – це дзвіночок в тому числі і тим, хто порушував ці кримінальні провадження. Я дуже багато спілкувався з адвокатами, я знаю, що така політика деяких із них – продавати повітря. Коли розказують: “Там на тебе той замовив, я піду домовлюся”, – сказав голова Ради.

Глава ЦПК Шабунін зазначив, що ВАКС виніс 128 вироків у справах НАБУ й САП, абсолютна більшість із яких (88) – обвинувальні. Лише 12% розслідувань закінчилися виправдувальними вироками, але частину з них скасувала апеляція.

“Більше того, понад 50% усіх справ закінчувалися реальними тюремними строками з конфіскаціями. Як тут не згадати про те, що за 3,5 роки загальні суди ухвалили всього 2 реальних вироки у справах НАБУ/САП. За приблизно той же час ВАКС ухвалив 65 тюремних вироки, тобто зростання в 32 РАЗИ”, – наголосив Шабунін.

Він зазначив, що серед засуджених у таких провадженнях кілька народних депутатів, ексзаступник міністра, міський голова, два десятки суддів, прокурори, слідчі, учасники “схем” у державних підприємствах.

За даними антикорупціонера, також завдяки роботі САП, НАБУ і ВАКС українські війська отримли понад 1,7 мільярда гривень з 24 лютого 2022 року.

Шабунін запропонував Стефанчуку відповісти на інші запитання, які безпосередньо стосуються підконтрольних Татарову правоохоронців.

“Як так вийшло, що у справі ДБР про вбивство 5-річного хлопчика Кирила Тлявова, двох фігурантів суд виправдав, ще одному дав умовний строк? Як так сталося, що полковника податкової міліції виправдали у корупційній справі через те, що ДБР порушило підслідність і вдалося до провокації? Як бути із двома працівниками ДБР, яких “взяли” сбушники на провокації підкупу заступника прокурора Львівщини?” – обурився він.